Tylko Jeep Klub Polska
Części do liftów - made by WAGONEER WORLD - Wersja do druku

+- Tylko Jeep Klub Polska (https://www.jeep.org.pl/forum)
+-- Dział: G I E Ł D A (https://www.jeep.org.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: FIRMY (https://www.jeep.org.pl/forum/forum-28.html)
+--- Wątek: Części do liftów - made by WAGONEER WORLD (/thread-30213.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- MłoteK 75 - 2012-10-21

Górne przednie wahacze unibol i rzymska śruba by mi się przydały Wink


- WAGONEER - 2012-10-22

gariel W skrócie w porównaniu unibole z poliuretanami

- unibole posiadają większą możliwość pracy na dużych nierównościach - zawieszenie jest bardziej "elastyczne" - lepsze wykrzyże i mniejsze "napięcia" na elementach / połączeniach w zawieszeniu / wahaczach
- poliuretan jest sztywniejszy
- unibole są w praktyce bardziej podatne na zużycie w naszych warunkach terenowych - piasek / błoto / woda / niskie temperatury
- poliuretan jak jest dobrze spasowany / wstępnie nasmarowany i wykonany z odpowiedniej mieszanki te warunki nie mają wpływu na jego pracę - czasami w niskich temperaturach mogą skrzypieć
- unibole wymagają obsługi - po wypadach w teren obowiązkowo trzeba je dobrze wymyć z brudu bez konieczności demontażu + nasmarować kalamitkami
- poliuretan tego nie wymaga
- unibole jak dostaną luzu możne w łatwy sposób skręcić / wymienić elastyczne wkładki lub całe środki ( 2 wkładki + kulka )
- poliuretan jak dostanie luzu można też w łatwy sposób zdemontować i wymienić poszczególne elementu. Jeżeli połówki poliuretanu nie są popękane / powyrywane można zastosować nadwymiarową tuleje do skasowania luzów.
- unibole polecam do zawieszeń powyżej 3.5" do jazdy wolnej mocno technicznej w terenie ... a nie typowo miejskiej ... i dla ludzi którzy dbają o swój sprzęt ... a nie katują do puki się coś "rozsypie" i wymiatają na żwirowniach / polach po 100km/h Twisted Evil
- poliuretan dobrze sprawdza się w mieście ( bardzo dobre prowadzenie samochodu ale kosztem komfortu ) i do wymiatania po bezdrożach do odcięcia Twisted Evil

[Obrazek: album_pic.php?pic_id=2480][Obrazek: album_pic.php?pic_id=2481]

[Obrazek: album_pic.php?pic_id=5652][Obrazek: album_pic.php?pic_id=5653]


- kubon - 2012-10-23

Ja mam pytanie: otóż wj z liftem 2,75 cala planuje wymianę wahaczy na regulowane i może podkladki 1". Jakie te wahacze najlepiej? I ile by to kosztowało?
Pozdrawiam


- WAGONEER - 2012-10-23

kubon Do WJta do jazdy na co dzień + delikatny teren ? Jak tak to polecam na poliuretanie.

- dolne przednie i tylne są po 440,- za komplet ( 2szt ) - czyli jakieś 850,- na auto
- górne przednie - 390,- za 2szt

... dostępne od ręki Wink

O opinie możesz spytać kilku kolegów z forum którzy śmigają WJkami na moich wahaczach z poliuretanem ...

Uhcok ma komplet od 4 miesięcy już z tymi nie trzeszczącymi poliuretanami Smile

[ Dodano: 2012-10-23, 23:50 ]
MłoteK 75 ... przepraszam ale mi gdzieś umknął ten Twój wpis ... działamy coś na poważnie z tymi wahaczami Razz


- soopel1978 - 2012-10-24

WAGONEER,
A co jest potrzebne do XJ coby go tak na 3" zrobić? Auto z 2.5 Pb pod maską i tak pół na pół do jazdy i trochę do zabawy. Dasz rade mi to wycenić i czy będę to w stanie sam założyć??


- kubon - 2012-10-24

Dzięki! W takim razie pewnie taki zestaw właśnie wleci niedługo jak kasę zbiore! Bo przy lifcie 4" to już wiecej trzebaby pozmieniac?


- Uhcok - 2012-10-24

z wahaczy jestem b.zadowolony, w życiu bym nie zamienił na orginały


- WAGONEER - 2012-10-24

soopel1978 ... pozwolisz że jutro Ci puszczę coś na PW ... najlepiej gdybyśmy zdzwonili się jeszcze jakoś od rana żebym wiedział jakie masz oczekiwania Smile


- soopel1978 - 2012-10-24

WAGONEER napisał(a):soopel1978 ... pozwolisz że jutro Ci puszczę coś na PW ... najlepiej gdybyśmy zdzwonili się jeszcze jakoś od rana żebym wiedział jakie masz oczekiwania

Spoko jutro zadzwonie. to pogadamy i coś ustalimy.


- michalf - 2012-10-25

Regulowany panhard do WJ, jak tam idzie produkcja? Smile

Powiedz jeszcze, do liftu 2" WJ, co byś polecił? Spężyny i amory będę miał. I tak muszę działać, bo kupiłem WJta po taniości ze sworzniami i tulejami nietykanymi chyba od nowego... A auto chcę przed zimą zrobić.


- MłoteK 75 - 2012-10-25

WAGONEER napisał(a):MłoteK 75 ... przepraszam ale mi gdzieś umknął ten Twój wpis ... działamy coś na poważnie z tymi wahaczami Razz

Jeszcze muszę przemyśleć sprawę jak coś to się jeszcze odezwę Razz


- WAGONEER - 2012-10-25

michalf Do 2" to nie wiele potrzebujesz ... tym bardziej jak będziesz montował OME albo IronMen,a - tam wyjdzie nie całe 2" ... ale nie ma innej alternatywy na dobre 2". Najwyżej później dołożysz kompensacje na podkładce +1" Smile
... jak Ci coś jeszcze gotówki z pakietu startowego zostanie to służę kompletem wahaczy Razz


- toddy - 2012-10-25

WAGONEER, a co z nylpelkami do mocowania odpiętych stabilizatorów do RE o których rozmawialiśmy?


- WAGONEER - 2012-10-25

toddy ... dobrze że przypomniałeś Smile Jutro szukam Razz


- toddy - 2012-10-25

WAGONEER napisał(a):toddy ... dobrze że przypomniałeś Smile Jutro szukam Razz

Spox