Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZmienOlej.pl - Oferta specjalna dla wszystkich Jeepnietych
Zapytajcie o coś a nie narzekajcie od razu. Smile
Odpowiedz
(2023-06-03, 09:32 AM)Croom napisał(a): Zapytajcie o coś a nie narzekajcie od razu. Smile

(2022-11-04, 04:42 PM)Wacor napisał(a): Ooo Croom się pojawił!
No to szybkie pytanko: Jeep WK2, 2011, 3,6 v6...olej 5w30 - jaki?

Dzięki za odpowiedźGit
Odpowiedz
(2023-06-03, 10:23 PM)Wacor napisał(a):
(2023-06-03, 09:32 AM)Croom napisał(a): Zapytajcie o coś a nie narzekajcie od razu. Smile

(2022-11-04, 04:42 PM)Wacor napisał(a): Ooo Croom się pojawił!
No to szybkie pytanko: Jeep WK2, 2011, 3,6 v6...olej 5w30 - jaki?

Dzięki za odpowiedźGit

Cześć
Ah..no tak
Oczywiście Amerykański olej syntetyczny Amsoil !
https://www.amsoil.com/lookup/auto-and-l...=us-volume
Tam jest te z specyfikacja
Olej dokładnie ten:
https://zmienolej.pl/szukaj?controller=s...l+5W30+ASL
Jakbym miał benzynę lałbym tylko ten !
Świetne parametry wysokie TBN i HTHS powy żej 2,9 czyli chroni silnik !
https://amsoilcontent.com/ams/lit/databu.../g2880.pdf

A na jakim obecnie śmigasz ?
Odpowiedz
Croom szukam jakieś bardzo mocnej (hardcorowej) płukanki do silnika, takiej co ruszy czarne osady.
Kiedyś opisywałeś, że masz coś "spod lady" tylko nie mogę znaleźć nazwy.
Odpowiedz
(2023-07-27, 08:22 PM)Jedrula napisał(a): Croom szukam jakieś bardzo mocnej (hardcorowej) płukanki do silnika, takiej co ruszy czarne osady.
Kiedyś opisywałeś, że masz coś "spod lady" tylko nie mogę znaleźć nazwy.

Czesc
Ale masz przysłowiowe błoto w silniku czy coś bardzo twardego co bardzo ciężko usunąć np. paznokciem czy dłubiąc czymś twardszym ?
Odpowiedz
Najbliżej konsystencją to im do suchej sadzy, raczej się zdrapują niż rozmazują.
Wymieszane z olejem tam gdzie olej jest tworzą błotko i wyczuwalnymi drobinkami.
Raz były płukane TEC2000 ale bez znacznego rezultatu, i tak planuje zrobić dwie wymiany na tańszym oleju po 500 i 1tys km żeby to usunąć maksymalnie.
Odpowiedz
(2023-07-28, 10:49 PM)Jedrula napisał(a): Najbliżej konsystencją to im  do suchej sadzy, raczej się zdrapują niż rozmazują. 
Wymieszane z olejem tam gdzie olej jest tworzą błotko i wyczuwalnymi drobinkami.
Raz były płukane TEC2000 ale bez znacznego rezultatu, i tak planuje zrobić dwie wymiany na tańszym oleju po 500 i 1tys km żeby to usunąć maksymalnie.

Ty a nie jest to zmielony simering jakiś wymieszany z drobinkami oleju ?
Odpowiedz
Raczej nie, jest tego zbyt dużo na jeden uszczelniacz, auto to już praktycznie zabytek wiekowo i kupę czasu jeździło na jakiś minerałach/półsyntetykach.
Takie wysuszone osady z oleju.
Odpowiedz
A ja bym sobie zamówił kilka butelek oleju ale cos nie działa na twojej stronie, po wpisaniu adresu (nr i ulica kod pocztowy) menu rozwijane kończy się na Polsce Smile
Ja wiem ze wielka Lechia, Turbo Słowianie ale sa jeszcze ludzie którzy mieszkają w bantustanie co się zwie Francja, GLS tam jeździ np.
Odpowiedz
(2023-09-03, 07:41 AM)etranger napisał(a): A ja bym sobie  zamówił kilka butelek oleju ale cos nie działa na twojej stronie, po wpisaniu adresu (nr i ulica kod pocztowy) menu rozwijane kończy się na Polsce Smile
Ja wiem ze wielka Lechia, Turbo Słowianie ale sa jeszcze ludzie którzy mieszkają w bantustanie co się zwie Francja, GLS tam jeździ np.

Witaj,
Nie mamy na stronie wrzuconych przesyłek zagranicznych.
Cena przesyłki jest wytyczną tego na jaki kod pocztowy paczka ma jechać i jaką ma wagę.
Jak coś proszę o info na biuro@zmienolej.pl
Odpowiedz
Lightbulb 
Cześć,

Pacjent GC 4.7 HO 2003 nie wiem czym zalany. Po przejrzeniu wątku wiem, że dobrym wyborem będzie 10w30 Amsoil jednak mam kilka pytań. 
Przeglądając instrukcję nie jest wyraźnie napisane, że do HO ma być koniecznie 10W30 ( wyszukiwarka Amsoil tak wyszukuje), z czego wynika różnica HO a PT ?? Dlaczego stosować tylko 10w30 ?? I jakie zamienniki dla Amsoil 10W30 oraz Mopar możemy stosować ? Wybór jest bardzo znikomy jeśli chodzi o 10W30
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szekla4x4.pl Oferta dla Jeeporgowców :) szekla4x4 1 26 840 2023-03-11, 05:55 PM
Ostatni post: Zibi666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: PIOTREK93, 31 gości